Komentáře Juniorky U19

31.7.13 21:00 | P.Homan | 2258x

TJ Slovan Varnsdorf - TJ Lokomotiva Liberec

74:37 (26:10, 17:9, 21:12, 10:6)

Dvěma navlas stejnými čtvrtinami z hlediska počtu nastřílených bodů - 26:10 a 17:9 jsme stejně jako o prvním novoročním víkendu rozhodli o vývoji i odvetného zápasu. Největší zásluhu na tom měla dnes Natabou, která uměla těžit z asistencí spoluhráček a také posbírala několik útočných doskoků, když zakončovala téměř s neomylnou přesností. I v dalším průbehu soupeř nehrál dost odvážně a tak se nám povedlo před zraky věrných diváků ukázat, že jsme zaslouženě dosáhli na stříbrný stupínek v konečném zúčtování soutěže a nebyli ani daleko od celkového prvenství.

Děkujeme všem za povzbuzování a dobrou náladu v týmu. Basket Varnsdorf... to jsme my!

Body: Natabou 24, Stodůlková 16 (1x3), Martinovská 16, Hrabáková 7, Škvorová 4, Špičková 4, Ryšavá 3, Chlanová 0, Těšitelová 0, Beytlerová 0

TH: 13/5 - 38%

Trojky: 1

Fauly: 10

BK ASK Lovosice - TJ Slovan Varnsdorf

22:59 (4:10, 5:23, 10:14, 3:12)

Předposlední utkání soutěže jsme v Lovosicích nezačali úplně koncentrovaně, ještě v páté minutě na tabuli svítil stav 2:2 a nepřesnosti byly překvapivě k vidění na obou stranách. Až druhá část byla střelecky úspěšnější a i děvčata se začala lépe pohybovat a vydařené kombinace v koncovce byly dílem více týmu než jednotlivců. Větší prostor dostaly i ostatní hráčky než ty, které jsou obvykle zapsány ve střeleckých záznamech a ostatních statistikách.

Body: Martinovská 11, Natabou 11, Chlanová 10 (2x3), Hrabáková 9, Beytlerová 6, Špičková 4, Stodůlková 4, Těšitelová 4, Škvorová 0, Ryšavá 0

TH: 11/5 - 46%

Trojky: 2

Fauly: 11

BK Baník Most - TJ Slovan Varnsdorf

82:59 (27:17, 16:15, 15:17, 24:10)

Na rozdíl od prvního zápasu nás tým Dračic z Mostu, posílený o extraligové hráčky mladší kategorie, zaskočil již od prvních minut. Jednoduchými přihrávkami a nájezdy do koše, které jsme nedokázali ubránit, nás přehrával a dostal se tak do rozhodujícího vedení. Nás stálo mnoho úsilí se vrátit do zápasu, když jsme prakticky jen v několika povedenějších úsecích dokázali mostečanky přehrát, ať již zisky a následnými rychlými protiútoky anebo ojedinělými kombinacemi pod košem. Ovšem na víc než na rozdíl několika málo košů jsme se nedostali (38. minuta: -7 bodů) a poslední dvě minuty už rezignovali.

Body: Martinovská 30 (2x3), Hrabáková 18, Špičková 8, Chlanová 2, Natabou 1, Škvorová 0, Stodůlková 0, Těšitelová 0, Beytlerová 0, Ryšavá 0

TH: 15/9 - 60%

Trojky: 2

Fauly: 14

Basketbal Pečky - TJ Slovan Varnsdorf

62:74 (16:18, 12:13, 18:16, 16:27)

Úplně o něčem jiném byl nedělní zápas v Pečkách. Nepříjemně tvrdé a presující hráčky Peček, jež ale neměly v úvodu dobré zakončení, hecované náročným publikem, které si v první půli neustále přálo potrestat každou technickou nepřesnost hostujících, bojovaly o každý centimetr a dokázaly držet krok až do začátku poslední části hry. Pak ale jakoby se z palubovky vytratily a naše devčata se dostala během pár minut do více než patnáctibodového náskoku, který již v podstatě udržela.

Body: Martinovská 29, Stodůlková 20, Natabou 12, Hrabáková 11, Škvorová 2, Těšitelová 0, Chlanová 0, Beytlerová 0, Ryšavá 0, Špičková 0

TH: 31/18 - 58%

Trojky: 0

Fauly: 19

PORG Basket - TJ Slovan Varnsdorf

38:63 (12:18, 12:21, 9:15, 5:9)

Zápas v poklidném tempu a přátelské atmosféře jsme odehráli převážně do až příliš staticky postavené obrany a s poněkud hledáním sama sebe v postupném útoku, a také s neproměňováním jasných příležitostí. I proto se dařilo spíše z větší dálky. Soupeř skóroval z jedné, ale dobře nacvičené souhry hoď a běž po cloně přihrávající hráčky.

Body: Hrabáková 17 (1x3), Martinovská 10, Stodůlková 11 (3x3), Natabou 10, Těšitelová 4, Chlanová 3 (1x3), Škvorová 2, Beytlerová 2, Ryšavá 2, Špičková 0

TH: 4/0 - 0%

Trojky: 5

Fauly: 5

BK Česká Lípa - TJ Slovan Varnsdorf

62:52 (18:6, 22:15, 7:25, 15:6)

Utkání o první místo v konečném zúčtování sezóny jsme sice dokázali zdramatizovat, ale nedokázali zvrátit ve svůj prospěch. Počáteční hrůzu a děs v přespříliš staticky vedeném útoku a opakovanou nedbalost v obranné fázi, kdy jsme ztráceli jeden míč za druhým a naopak nechali domácí hrát jejich hru, vystřídal po prohrané dvacetiminutovce bojovný a euforický výkon, kterým jsme dokázali otočit z poločasového vedení České Lípy 40:21 dokonce o bod ve svůj prospěch! Několik špatných rozhodnutí a chybějící síly v samotném závěru však zhatily snahu o kýžený výsledek. Velká škoda, že jsme nedokázali hrát vyrovnanější partii ve všech důležitých minutách zápasu.

Body: Martinovská 25 (1x3), Hrabáková 11, Škvorová 8, Stodůlková 5 (1x3), Špičková 2, Natabou 1, Chlanová 0, Těšitelová 0, Beytlerová 0

TH: 21/10 - 48%

Trojky: 2

Fauly: 21

BK Slovan Ústí n.L. - TJ Slovan Varnsdorf

51:63 (19:17, 5:14, 16:15, 11:17)

Díky trestuhodně nepozornému začátku jsme z úvodního tlaku nevytěžili vůbec nic, ačkoli domácí měli k dispozici jen 7 hráček. Až šňůrou 11 bodů mezi patnáctou a dvacátou minutou jsme výrazněji odskočili. Stejně tak jsme ale nedokázali ve třetí části zápasu čtyři minuty skórovat a soupeř se díky rychlým kombinacím ve vymezeném území nebezpečně přiblížil až na rozdíl dvou bodů. V závěru se ale rozehrála Natabou a po opětovných doskocích a spolupráci s Hrabákovou a Martinovskou odmítla jakékoli komplikace.

Body: Natabou 21, Martinovská 20 (2x3), Hrabáková 9, Stodůlková 6, Škvorová 3, Špičková 2, Chlanová 2, Těšitelová 0, Beytlerová 0

TH: 9/5 - 56%

Trojky: 2

Fauly: 16

TJ Sokol Kladno - TJ Slovan Varnsdorf

57:77 (14:22, 20:7, 7:26, 16:22)

Do Kladna jsme přijeli s odhodláním prolomit sérii porážek, když jsme v místní sokolovně nikdy nedokázali vyhrát. Naši snahu poněkud nahlodala nepovedená druhá čtvrtina, která až nápadně připomínala strnulý výkon ze zápasu se Spartou. Přísné měřítko v neutuchající snaze a bojovnosti snese Špičková, která dnes byla úspěšná i na útočné polovině. Rozhodla třetí desetiminutovka, kdy se nám v obraně podařilo domácí udržet na sedmi bodech a naopak jsme vsítili o 19 bodů více.

Body: Stodůlková 22 (2x3), Hrabáková 17, Martinovská 14 (1x3), Špičková 10, Natabou 9, Chlanová 3 (1x3), Škvorová 2, Těšitelová 0, Ryšavá 0

TH: 13/5 - 39%

Trojky: 4

Fauly: 11

TJ Slovan Varnsdorf - BA Sparta Praha

59:53 (11:7, 14:22, 17:12, 17:12)

Složité utkání na koncentraci už tím, že hosté přijeli k zápasu z takřka dvouhodinovým zpožděním. Navíc jsme k tomu přidali zbytečnou nervozitu a trestuhodnou nepozornost v obraně a problémy byly rázem na světě. Klidnou hlavu však nakonec zachovala Hrabáková a díky osmi bodům v závěru zařídila dva body.

Body: Hrabáková 23, Natabou 16, Martinovská 16, Stodůlková 2, Škvorová 2, Špičková 0, Beytlerová 0, Chlanová 0, Těšitelová 0, Ryšavá 0

TH: 18/5 - 28%

Trojky: 0

Fauly: 10

BC Kolín - TJ Slovan Varnsdorf

42:69 (6:24, 9:12, 11:15, 16:16)

Po sedmi minutách hry získala severočeská děvčata pohodlně náskok dvaceti bodů a tak se zbytek zápasu odehrál v režii takové sestavy, aby si svoje dovednosti vyzkoušely všechny zúčastněné hráčky. Svůj nejlepší výkon za poslední dobu podala Špičková, jak rychlostí v obraně, tak stoprocentním zakončením v útoku.

Body: Martinovská 23, Natabou 15, Hrabáková 13 (1x3), Špičková 8, Beytlerová 3, Chlanová 2, Těšitelová 2, Ryšavá 2, Škvorová 1

TH: 29/12 - 58%

Trojky: 1

Fauly: 14

TJ Lokomotiva Liberec - TJ Slovan Varnsdorf

66:87 (10:26, 9:17, 23:29, 24:15)

V některých fázích výrazně bojovnější výkon než v jiných soubojích musely předvést hráčky Slovanu proti postupně se lepšícímu týmu domácích. Povánoční nerozehranost byla znát hlavně na libereckých děvčatech, které se už po první části hry dostaly do šestnáctibodového manka. V úvodu poslední desetiminutovky jsme vedli o 36 bodů a s přehledem pak i v promíchané sestavě dotáhli utkání do vítězného konce.

Body: Martinovská 25 (1x3), Stodůlková 16, Hrabáková 12, Natabou 12, Škvorová 10, Špičková 6, Chlanová 4, Těšitelová 1, Beytlerová 1, Ryšavá 0

Trojky: 1

Fauly: 20

TJ Slovan Varnsdorf - PORG Basket

92:69 (23:22, 23:17, 20:14, 26:16)

Hráčsky mnohem vyspělejší a fyzicky vyšší než v loňských zápasech se představily mladé basketbalistky z pražského gymnazia Nový Porg. Každý míč, který jsme díky nesoustředěnosti ve vymezeném území nepohlídali, byl jejich a celkem s jistotou jej tak při útočných činnostech dopravovaly do koše. Až zvýšení pozornosti a zlepšení obrany hráčky s míčem vneslo větší klid do našich řad. Nejlepší zápas za poslední dobu v obraně a při řízení hry předvedla Martinovská.

Body: Martinovská 38 (2x3), Stodůlková 30 (2x3), Hrabáková 14, Natabou 8, Škvorová 2, Chlanová 0, Ryšavá 0, Špičková 0, Těšitelová 0, Beytlerová 0

TH: 18/8 - 44%

Trojky: 4

Fauly: 7

TJ Slovan Varnsdorf - BK Baník Most

68:36 (13:13, 22:6, 13:9, 20:8)

Hráčky Baníku odolávaly pouze první čtvrtinu. Poté se dostala několikrát do brejku Hrabáková a také Stodůlková, a i díky zvýšené aktivitě v obraně a bodům do sestavy se navrátivší Natabou, jsme se již po čtrnácti minutách definitivně od soupeře odpoutali.

Body: Stodůlková 19, Martinovská 15 (2x3), Hrabáková 15, Natabou 12, Špičková 7, Chlanová 0, Ryšavá 0, Těšitelová 0, Beytlerová 0

TH: 19/8 - 42%

Trojky: 2

Fauly: 10

TJ Slovan Varnsdorf - BK ASK Lovosice

96:30 (22:6, 23:14, 20:6, 31:4)

Poslední tým tabulky, který nezaznamenal ještě žádnou výhru, nebyl pro náš celek vážnějším soupeřem. Velmi snaživě a zároveň i dobře zahrála nejmladší hráčka Těšitelová.

Body: Stodůlková 30 (2x3), Martinovská 21, Hrabáková 14, Ryšavá 10, Chlanová 9 (2x3), Beytlerová 6, Těšitelová 4, Škvorová 2, Špičková a Natabou 0

TH: 8/6 - 75%

Trojky: 4

Fauly: 5

TJ Slovan Varnsdorf - Basketbal Pečky

71:50 (21:8, 19:11, 14:13, 17:18)

Mladší tým ze středních Čech neměl proti naší aktivní obraně moc šancí. Přesto se mu povedlo několik nájezdů, ale to už jsme střídali celou lavičku. Povedené utkáni odehrála po delší době Chlanová, která se dokázala prosadit herně i střelecky.

Body: Martinovská 24, Hrabáková 14, Chlanová 9 (2x3), Škvorová 6, Beytlerová 6, Špičková 6, Ryšavá 4, Stodůlková 2, Těšitelová 0

TH: 19/5 - 26%

Trojky: 2

Fauly: 15

TJ Slovan Varnsdorf - BK Slovan Ústí n.L.

79:64 (20:10, 19:25, 22:8, 18:21)

Povedly se nám liché čtvrtiny, a hlavně tu třetí, jež často rozhoduje zápasy, jsme získali poměrem 22:8. Po několika kombinacích, které spolehlivě zakončovala především Hrabáková, jsme získali až dvacetibodový náskok. Naopak v závěru druhé a čtvrté části soupeř lépe zakončoval v útoku a lehce překonával naši statičtější obranu. Stejně jako v sobotu, i dnes naleží kredit Ryšavé, která nenechala ani jeden míč v obraně soupeřkám zadarmo.

Body: Hrabáková 28 (1x3), Martinovská 22 (2x3), Stodůlková 14, Škvorová 8, Beytlerová 4, Chlanová 3 (1x3), Ryšavá 0, Špičková 0, Natabou 0, Těšitelová 0

TH: 29/17 - 59%

Trojky: 4

Fauly: 27

TJ Slovan Varnsdorf - TJ DDM Česká Lípa

51:61 (12:16, 12:14, 13:16, 14:15)

Přestože jsme k zápasu s tradičním rivalem nastoupili zodpovědně, po celý zápas jsme pouze dotahovali. Vzhledem ke zdravotní indispozici nenastoupila Natabou, Stodůlková hrála s nemocí, tedy pár bodů z rukou těchto střelkyň mohlo chybět. Natabou samozřejmě chyběla pod košem i v obraně. I když nelze vytknout bojovnost nikomu z týmu, na basketbalovější Žabky z Lípy to opět nestačilo. Možná, že šance vedla přes proměňování trestných hodů, které se nám však výrazněji nedařily. V závěru se vytratil i týmový duch.

Body: Martinovská 19 (1x3), Hrabáková 13, Škvorová 10, Stodůlková 8 (1x3), Chlanová 1, Ryšavá 0, Beytlerová 0, Špičková 0, Natabou 0, Těšitelová 0

TH: 31/13 - 42%

Trojky: 2

Fauly: 19

BA Sparta Praha "B" - TJ Slovan Varnsdorf

41:62 (2:21, 13:16, 10:10, 16:15)

Ve venkovní nafukovací hale měla obě družstva problémy s orientací při střelbě. I z tohoto důvodu se prakticky nikdo po celý zápas netrefil mimo vymezené území, a ani procento trestných hodů nebylo kdovíjaké. Domácí hráčky vstřelily první koš až v deváté minutě a v dalším průběhu utkání se na méně než 14 bodů nepřiblížily.

Body: Stodůlková 21, Martinovská 17, Škvorová 8, Ryšavá 4, Chlanová 4, Hrabáková 4, Natabou 2, Špičková 2, Beytlerová 0, Těšitelová 0

TH: 13/6 - 46%

Trojky: 0

Fauly: 17

TJ Slovan Varnsdorf - TJ Sokol Kladno

63:56 (14:12, 21:8, 12:13, 16:23)

Po většinu zápasu měla děvčata jeho vývoj pod kontrolou, za což se přičinila především výborná druhá čtvrtina. Ovšem Kladenačky se s tím nemínily smířit a "kousaly" až do konce.

Body: Stodůlková 22, Hrabáková 19, Martinovská 11, Natabou 6, Špičková 2, Ryšavá 2, Beytlerová 1, Škvorová 0, Chlanová 0, Těšitelová 0

TH: 32/12 - 38%

Trojky: 1

Fauly: 18

TJ Slovan Varnsdorf - BC Kolín

69:26 (13:6, 19:5, 20:3, 17:12)

Pozornou obranou jsme v neděli dopoledne návštěvnice našeho města z Kolína nutili k mnoha ztrátám, a ani zpočátku špatné procento úspěšnosti nás nedonutilo zbavit se nálepky lepšího týmu. Postupem času jsme se i v této statistice zlepšili a tak náš prvtoní náskok mohl začít narůstat a do hry se podařilo zařadit i všechny staronové spoluhráčky. Potěšila i návštěva 58 diváků.

Body: Martinovská 22, Stodůlková 16, Natabou 13, Škvorová 12, Chlanová 6, Špičková 0, Ryšavá 0, Těšitelová 0, Beytlerová 0

TH: 20/9 - 45%